مادر

کاش فقط یک بار دیگر آغوش گرمت را حس میکردم

حقیقت شگفت انگیز دعا کردن

زمانی که در دریایی توفان زده مسافر پریشان و هراسیده یک اقیانوس پیما ، سراسیمه نزد نا خدای کشتی رفت و پرسید :(این طوفان خیلی خطرناک است؟)او پاسح داد :( بانوی من به اندازه ای خطرناک است که تنها دعا کردن می تواند ما را نجات دهد .)

زن نفس نفس زنان گفت : ( خداوندا ! آیا کار به آن جا رسیده است؟)

حقیقت شگفت انگیز دعا آن است که بیشتر مردم از آن می ترسند. آنان ترجیح می دهند در توفان زندگی فرو روند ، اما با دعا کردن از آن نجات نیابند. چرا؟

به احتمال زیاد به دلیل نا آگاهی مطلق شان از شگفت انگیز ترین نیروی جهان.

دعا آنچنان نیروی شگفت انگیزی است که چون مورد توجه تان واقع شود ، دیگر رهایش نمی کنید. به دلیل جذابیت ، درک مفهوم دعا آسان تر از آموزش دادن آن است. زمانی که این قدرت را در چنگ بگیرید، به فشاری یکنواخت تبدیل می شودکه خواستار توجه و اظهار شدن در زندگی تان است.

ممکن است حتی احساس کنید که به دعا کردن اعتیاد پیدا کرده اید، زیرا در خواهید یافت که برای توفیق واقعی به آن نیاز دارید.دعا کردن می تواند بیش از هر عامل دیگری موجب تقویت ، تعالی و احیایتان شود. دعا کردن شما را آرام ، راضی و شگوفا می کند حال آنکه هیچ چیز دیگری چنین قدرتی ندارد.

حقیقت شگفت انگیز دعا کردن آن است که شما به منزله موجودی روحانی هستید که به سیمای خداوند و کمی پایین تر از فرشتگان خلق شده اید ، پس از قدرت های پویایی دعایی درون تان بهره مندید!با شکوفا کردن این قدرت های دعایی می توانید ذهن و جسم تان را احیا کنید ، التهاب های زندگی روزمره را فرو نشانید و حتی ممکن است با نیکویی های دور از انتظار ، زندگی تان را کاملا تغییر دهید.

دیگر حقیقت شگفت انگیز دعا کردن آن است که هیچ پیچیدگی و ابهامی ندارد. شما می توانید با شیوه هایی آسان قدرت دعا کردن را در اختیار بگیرید و از آن لذت ببرید.در حقیقت راه های بسیار زیادی برای دعا کردن وجود دارند ، بیش از آنچه که همیشه ممکن می پنداشتید و هر کدامشان از سرور و شعف سر شارند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 9:14 AM  توسط زهرا گلی  | 

مزایای کلی دعا

دعا کردن ، نیکویی خدایی درون و پیرامونتان را به حرکت در خواهد آورد. وقتی در افزایش قدرت های دعایی گونا گونتان اصرار می ورزید ، بر شما آشکار خواهد شد که دعا جایی است که زندگی هست ، که دعا کردن " شما را به حرکت در آورده است " و بی شک شما نیز برای اثبات این مطلب ، نتایج را در اختیار دارید. اما در پاسخ به ابنکه آیا استجاب قطعی دعا هایتان بلافاصله آشکار می شوند یا نه ، باید گفت که با احساس آرا مش ذهن و خرسندی عمیق روح تان که در قبال دعا کردن به دست می آورید و به هر نوع موهبت بیرونی سوق می یابید ، به ضرورت دعا کردن در زندگی تان مجاب می شوید.

وقتی چنین شود ، دیگر شکوه نمیکنید که "چرا برای قدرت دعا این همه شعار می دهند؟

شما نیز خود یکی از " شعار دهنگان " بزرگ خواهید شد!

                                                                           (برگرفته از کتاب"قدرت دعا" نوشته کاترین پاندر)

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1387ساعت 10:15 AM  توسط زهرا گلی  | 

ابهامی در دعا نیست

درباره دعا کردن مطالب زیادی نوشته شده است ، اما هیچ یک از آن ها را در این کتاب"قدرت دعا" نخواهید یافت!

اگر در گذشته دعا کردن برای تان کاری مبهم بوده است- کاری که به نظرتان برای بانوان سالمند و کودکان بی گناه مناسب بوده است - به احتمال از آن روست که شما نمی دانستید چگونه دعا کنید. دعا کردن بیش از زمزمه های آگاهانه ای است که می دانید هرگز به بالا نخواهد رسید.

زمانی که با ذهن هشیار دعا می کنید ، تنها بخش کوچکی از کل ذهنتان دعا می کند و بر حسب دعای تان ، تنها به بخشی از نتایج دست می یابید.

صرف نظر از شرایط زندگی تان ، شما در خواهید یافت که همیشه شیوه ای برای دعا کردن تان وجود دارد-خلق و خوی و شرایط تان را متناسب سازید- شیوه ای که این کار را به انجام می رساند. هیچ روش بهتری برای ایمن ساختن همه موهبت های زندگی که در حقیقت میراث الهی شماست ، وجود ندارد.

زمانی پزشک و دانشمند معروف جهان ، الکسیس کارل پس از بررسی تاثیرات مطلوب دعا بر بیمارانش ، با اطمینان اظهار داشت : ( اگر شما عادت دعای خالصانه را ایجاد کنید ، زندگی تان به طرز چشمگیر و بنیادی تغییر خواهد کرد) اما شما باید در دعا کردن مخلص باشید. شما باید همانگونه که عشق می ورزید ، دعا کنید- با هر چیزی که در اختیار دارید!یک روحانی"کشیش" این شیوه را به منزله دعا کردنی مستانه توصیف کرده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1387ساعت 10:9 AM  توسط زهرا گلی  | 

چرا دعا از قدرت اعجاز برخوردار است

دانشمندان میگویند اشتباهی در کار نیست.فقط عملکرد قوانین بالاتر به سادگی قابل درک نیست.درواقع به نظر میرسد که مجموعه ای قوانین طبیعی برای جهان مادی وجود دارند و مجموعه دیگری برای دنیای نامرئی ذهن و روح. قوانین ذهن و روح آنچنان قوی اند که می توانند برای تشدید کردن ، بی اثر کردن ، یا حتی وارونه ساختن قوانین جهان مادی به کار روند.به نظر میرسد که دعا کردن ، عملکرد این قوانین والاتر را ظاهر میسازد.

وقتی هیچ چاره ای وجود نداشته باشد - دعا کردن می تواند سبب شود کاری انجام پذیرد.

چرا دعا کردن این همه موثر است؟چرا دعا کردن می تواند تشدید کننده ، خنثی کننده ، یا حتی وارونه کننده قوانین جهان مادی باشد؟

زیرا با دعا کردن ، عملکرد قوانین والاتر ذهن و روح متعالی را به حرکت در می آورید.با دعا کردن ، نیرویی معنوی آزاد می کنید که وضعیت های ثابت ذهن را که ممکن است ویرانی های زیادی را در جهانتان موجب شده باشد ، خنثی می کند.

افکار محبوس و عواطف منفی محبوس شده تان آزاد می شوند زیرا انرژیی والاتر در هستی جهانتان جاری می شود.

در حقیقت انرژی و قدرتی که از طریق دعا کردن آزاد می شود ، به شما کمک می کند تا لایه های افکار منفی را در هم فرو ریزید، افکاری که پیش تر شما را به هر نوع مشکلاتی پیوند داده بودند.بدین ترتیب نا ممکن ها ، ممکن می شوند.کارها بر وفق مراد می گردند و به اصطلاح معجزه ها رخ می دهند. آن هنگام است که پی می برید دعا بر "قوانین طبیعی " چیره شده است و آنچه را که انجام نشدنی می پنداشتید ، انجام داده است!

اگر انسان ها قدرت دعا را درک می کردند و آن را به کار می بستند، وقایع هولناک این جهان- جنایت ، بیماری، فقر و جنگ - می توانستند افسانه پنداشته شوند.وقتی قدرت دعا کردن را آزادانه گسترش دهید، می توانید کمک کنید که این بیماری های جهانی و همچنین بسیاری مسایل شخصی تان ریشه کن شوند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1387ساعت 9:57 AM  توسط زهرا گلی  | 

قدرت دعا

چند وقت پیش کتابی دو جلدی خریدم تحت عنوان "قدرت دعا" از کاترین پاندر.......دوست دارم مطالبی از این کتاب را برایتان بنویسم تا ببینید که خداوند چه موهبت بزرگی را در ما به ودیعه گذاشته است و ما تا چه حد از آن بی اطلاع هستیم.......

از مقدمه نویسنده شروع میکنم:

دعا جایی است که زندگی هست!

امروزه نسبت به هزاران سال پیش ، به دعا کردن توجه بیشتری نشان داده می شود . چرا؟ چون دعا جایی است ، که زندگی هست.

کشیشی از مراجع اش که مرد جوانی بود با مشکلی بزرگ ، پرسید : آیا برای مشکلت دعا کردی؟" او با شگفتی پاسخ داد : دعا کردم؟ اکنون دیگر وقت دعا کردن نیست. وقت آن است که کاری انجام دهم!"

دعا کردن ، یعنی کاری انجام دادن-مهم ترین ( کاری )که میتوانید پیش از هر چیزی برای مشکلتان انجام دهید.

چرا؟

زیرا دعا کردن تنها عملی است که میتوانید برای ایجاد تغییرات انجام دهید ـ کاری از درون برای عملی در برون.

این مطلب حقیقت دارد زیرا کنش فیزیکی ، جزئی ترین انرژی را آزاد می کند حال آن که کنش ذهنی و معنوی ، قوی ترین انرژی را آزاد می کند.

دعا کردن نخست در مقطع ذهن و قوانین کنش ذهن جای میگیرد که همانا جهان تان را بنا می کند.دعا کردن شیوه اندیشه تان را تغییر می دهد ، به این معنی که نخست فکرتان را عوض می کند ، در نتیجه فکرتان آرام می شود ، تعالی می یابد و شما را تغیییر می دهد. یکی از اهداف دعا کردن همین است - فکرتان را عوض می کند ، در نتیجه جهانتان نیز تغییر می کند.

اما دعا فراتر از این نیز می رود. در وصف ( قدرت دعا ) دلیل دیگری نیز وجود دارد.

دعا والاترین شکل انرژی جهان را آزاد می کند ، یعنی شما را به انرژی خداوند که همانا اصل و منشا شماست ، متصل می کند . وقتی اینچنین شود دعا شما را به حرکت در می آورد!

چگونه؟

وقتی دعا می کنید ، کوچکترین نیرو را به حرکت در می آورید . شما ارتعاش معنوی بالقوه ای را آزاد می کنید که به هیچ گونه دیگری آزاد نمی شود. با دعا کردن ، انرژی خداوندی را که برای شما و از طریق شما کار می کند ، در درون و پیرامونتان می گسترانید. شما نگرش ، واکنش و نتایجی درست ایجاد می کنید.این دعای شماست که قدرت خداوندی را درک و آزاد می کند.

ممکن است شما نیروی دعا را احساس نکنید زیرا در بالاترین حد ارتعاش ، بیش از آن حد معمول که انسان احساس کرده است ، عمل می کند. در حقیقت دعا کردن نوعی انرژی آزاد می کند که معمولا آنقدر خوب و نیکوست که از نظر فیزیکی قابل ثبت نیست.

با وجود این وقتی دعا می کنید از نظر ذهنی و معنوی گسترش می یابید به این منظور که هشیاریتان آنچنان وسیع می گردد که جریان عظیم تری از انرژی الهی را که با دعا کردن ایجاد شده است ، دریافت کند.

دعا کردن تنها به مفهوم درخواست و نجوا کردن نیست - دعا کردن ، یعنی در ضمن دریافت کردن.

زمانی فرد شکاکی مصرانه می گفت که به قدرت دعا اعتقاد ندارد. وقتی از او پرسیدم آیا هیچگاه دعا کرده است .............


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1387ساعت 11:48 AM  توسط زهرا گلی  |